Badanie szczelności silników
ZASTOSOWANIE – BADANIE SZCZELNOŚCI SILNIKÓW
Każdego roku na świecie serwisowanych jest ponad 63 000 000 silników spalinowych. Niestety wciąż znikoma ilość badań szczelności odbywa się przy użyciu profesjonalnych narzędzi. W wielu fabrykach produkujących silniki spalinowe, w tym również w Polsce, działy kontroli jakości przekonały się, że skuteczność profesjonalnych lamp LABINO, znacznie przekracza możliwościami detekcji nawet najbardziej doświadczone osoby bez pomocniczych urządzeń. Inspekcja szczelności układów paliwowych, smarujących oraz chłodzących staje się dużo szybsza i pewniejsza dając niemal 100% pewności, że nowe silniki schodzące z linii produkcyjnej są całkowicie sprawne i szczelne.
Niezależnie od rodzaju płynu: benzyna, olej napędowy, glikol czy olej silnikowy, każda substancja wykazuje inny kolor fluorescencji w świetle ultrafioletowym, dzięki czemu bezbłędnie możemy dotrzeć do faktycznego miejsca wycieku.
DLACZEGO LAMPY LABINO SĄ NAJLEPSZE?
- Wysoka wydajność źródła światła UV oraz specjalna konstrukcja reflektora daje całkowicie nowe możliwość pracownikom kontroli jakości np. weryfikacja szczelności zarówno w dziennych warunkach jak i przy jasnym oświetleniu na stanowiskach diagnostycznych dostarczając wystarczający kontrast do podłoża, aby badanie przebiegło sprawnie i wiarygodnie.
- Natychmiastowy Start i Restart - lampa rozpoczyna świecenie natychmiast po włączeniu i osiąga pełną moc po 5-15 sekundach dając znaczne oszczędności czasowe. Dodatkowo, w przeciwieństwie do starszych rozwiązań, po wyłączeniu i ponownym włączeniu świeci pełną mocą, bez konieczności tracenia cennych minut na wystudzenie żarnika.
- Niska emisja ciepła oraz stosowanie technologii energooszczędnych (moc wyjściowa 35 Wat)
- Brak wentylatorów chłodzących. Poprawa komfortu pracy oraz zmniejszenie poboru energii.
- Całkowita ochrona przed kurzem oraz strumieniami wody. Możliwość bezpiecznego użytkowania w trudnych warunkach, w tym zewnętrznych (spełniona norma IP65)
- Oznakowanie CE – Wysoki poziom bezpieczeństwa poprzez spełnienie dyrektyw:
- zgodności elektromagnetycznej (EMC – dyrektywa 2004/108/WE)
- dyrektywy dot. urządzeń elektrycznych przeznaczonych do stosowania w określonym przedziale napięcia (dyrektywa 2006/95/WE).
- Oznakowanie ETL, cETL wydane przez Edison Testing Laboratory, gwarantujące zgodność z normami UL oraz CSA.
- Oznakowanie SEMKO (wydawany przez Intertek Group)
- Pełny zakres produktowy wynikający z indywidualnego podejścia do typowych i specjalnych zastosowań, uwzględniając różne źródła zasilania, wersje stanowiskowe i przenośne, różne typy uchwytów i mocowań i wiele innych czynników.